\
Naturalna cyrkulacja wody i powietrza

Planeta ziemia

Od milionów lat panuje tutaj klimat i atmosfera która sprzyja życiu. Jesteśmy można powiedzieć wybrańcami. Jako byty rozumne udało nam się powstać na planecie która zdatna jest do życia i jest w stanie wykarmić nawet 16 miliardów ludzi. Jednak mimo że ta planeta nas gości i pozwala nam żyć to człowiek niszczy ją swoją egzystencją. Rozwój osoby rozumnej trwał wiele milionów lat. Nasza cywilizacja jest młoda, najstarsze zapiski sięgają łącznie 5500 lat wstecz. Jednak na długo wcześniej już istniał człowiek i rozwijał się aby stworzyć cywilizację która mogła po sobie pozostawić taką zdobycz technologiczną jaką jest pismo i książki.

 

Dążenie do perfekcji

Stały rozwój człowieka spowodował to co dziś możemy obserwować. Czyli ulice, budynki ze szkła, samochody a nawet samoloty. Jednak wytworzenie tych wszystkich udogodnień cywilizacyjnych spowodowało że nasze środowisko stało się trujące. Tak niestety, żyjemy w szklanej bańce. To tylko forma obrazowania ale tak naprawdę wygląda nasze życie. Planeta Ziemia ma zamkniętą atmosferę i tylko naturalna roślinność powoduje że mamy jeszcze czym oddychać. Spaliny z samochodów czy elektrowni lub fabryk wzbogacają każdego dnia ilość trujących chemicznych związków które unoszą się w powietrzu którym następnie wszyscy ludzie oddychają. Problem dotyczy też wody. Gdy pada deszcz nad miastem, wiąże on chemiczne związki z smogu w sobie i opada na glebę. Następnie ta woda przesiąka do gruntu gdzie albo jest pobierana przez roślinność albo trafia do studzienek kanalizacyjnych a następnie do rzeki. To powoduje że smog znad miast trafia do ogólnego cyklu cyrkulacji wody i powietrza przez co nie tylko powietrze jest gorszej jakości ale też pożywienie które spożywamy.

 

Badaj się u lekarza

Ogólnopolskie centrum medyczne w swoich spotach informacyjnych przypomina o regularnych wizytach u lekarza. Tylko stały nadzór profesjonalnej opieki medycznej może skutecznie za w czasu wykryć rozwijającą się chorobę. W naszych czasach wystarczy zaobserwować zmiany w podstawowych badaniach krwi aby zarządzić dalszą diagnostykę już w konkretnym kierunku. Dlatego staraj się korzystać z koszyka badań podstawowych jakie gwarantuje Tobie państwo Polskie.