\
Koniec etapu modernizacji kodu

CentrumBiznesu.com

Serwis ten istnieje w internecie od 2005 roku. W tym czasie posiadał już kilka różnych odsłon graficznych oraz różnych właścicieli. Obecny szablon graficzny spełnia podstawowe wymagania estetyczne które pozwalają internautom na zaakceptowanie serwisu pod względem estetycznym. Tym samym zachowane są pewne wymagania dzięki którym serwis CentrumBiznesu.com jest chętnie odwiedzaną stroną internetową.

 

Mimo to zmiany w trendach kodowania i wersjach HTML wymuszają na webmasterach aby stale pracowali nad kodem źródłowym witryny. Tak też i my postępujemy. Dawniej dopuszczalne było posiadanie wielu linków wychodzących (linki kierujące do innych witryn) na stronie internetowej. Obecnie takie praktyki są mało dopuszczalne. Wręcz strony które posiadają zbyt dużo linków kierujących na zewnętrzne witryny są uznawane w efekcie końcowym za farmy linków i obniżane są ich noty które również wpływają na witryny które są podlinkowane z danej strony.

 

Dlatego administracja serwisu CentrumBiznesu.com postanowiła o kolejnej eliminacji linków wychodzących na zewnątrz. W drodze krótkiego badania wytypowaliśmy linki które poprzez zastosowanie dodatkowego artykułu dla każdego z nich, zlikwidują hiperłącza które wychodziły z każdej podstrony naszego serwisu.

 

Po napisaniu dwóch artykułów uzyskaliśmy następujące korzyści. Likwidacja linków wychodzących z każdej podstrony. Teraz miejsca te kierują do specjalnie w tym celu napisanych dwóch artykułów z których to dopiero wychodzą linki do reklamowanych witryn. Treści zostały zamieszczone na blogu witryny wzbogacając go o dodatkowe treści. Linki wewnętrzne które kierują do artykułów wychodzą z każdej podstrony dzięki czemu artykuły uzyskują bardzo dużo linków wewnętrznych. Treść artykułów jest w miarę długa i sięga prawie 3000 znaków. To kolejna korzyść gdyż wzbogacamy serwis o kolejny treściwy i merytoryczny artykuł poparty wieloma linkami wewnętrznymi.

 

Przez ten jeden niewielki i mało chłonny czasowo zabieg, witryna zyskała prawie sześć tysięcy znaków dodatkowego unikalnego tekstu rozbitego na dwa osobne artykuły (dodatkowo między sobą powiązanymi linkami wewnętrznymi). Zyskała w punktacji w rankingach za dodatkową treść która uaktualniła indeksy wyszukiwarek o nowe linki i wrażenie stałego rozbudowywania witryny. A na koniec jeszcze artykuł który omawia wprowadzone zmiany na stronie. To kolejnych dwa i pół tysiąca znaków w unikalnym artykule który powiększa merytoryczną część witryny.