\
Czyszczenie katalogu z linków wychodzących

Kolejny etap zakończony

Dziś bardzo pracowaliśmy przy stronie CentrumBiznesu.com w celu poprawienia jej jakości względem testerów takich jak MOZ Rank czy też SEOPilot RANK. W celu poprawienia jakości naszej witryny pozbywaliśmy się niepotrzebnych linków wychodzących a te ważniejsze sprowadzaliśmy na specjalne podstrony które zawierały tekst otaczający dany link tak aby zwiększyć wartość linku wychodzącego i uzyskać lepszy efekt niż wiele linków z wielu podstron tej samej witryny. Po przebudowie tylko niektóre podstrony posiadają jeden link wychodzący. To sprawia że katalog zyskuje w oczach potencjalnych kupujących gdyż przekazuje całą wartość podstrony na jeden link wychodzący ten link za który płacą nasi kontrahenci.

 

Po oczyszczeniu wszystkich bocznych menu z linków powtarzalnych na każdej podstronie nasza witryna zyska w oczach wyszukiwarki Google oraz wszelkich rankingów jakościowych które oceniają witryny internetowe. Zyskane wartości mamy zamiar spieniężyć wyprzedając kolejne podstrony na naszym blogu lub w katalogu stron internetowych.

 

Przy okazji czyszczenia linków

Podczas przeprowadzania operacji czyszczenia linków powstały aż cztery dodatkowe podstrony. Każda z nich zawiera dodatkowe treści które zawierają w sobie około tysiąc osiemset znaków wraz ze spacjami. To spory przyrost treści jednego dnia na jednej stronie która nie zajmuje się informacjami. Taka rozbudowa z pewnością zwróci uwagę wyszukiwarki Google i poprawi pozycje względem konkurencji w rankingu. Teraz pozostało pozyskać nowych chętnych na wpisy w katalogu.