\
Zdrowe otoczenie

Zdrowe otoczenie

Mieszkamy w czasach gdzie nie ma miejsca na ziemi gdzie bylibyśmy bezpieczni i osłonięci przed skażeniem które każdego dnia atakuje nas z wody, pożywienia oraz powietrza. Tak niestety żyjemy w skażonym środowisku, to dlatego stale obserwujemy wzrost zachorowań na różnego rodzaju nowotwory. Rak to choroba cywilizacji XXI wieku. Rozwija się pod wpływem zewnętrznych toksyn które przenikają do naszego ciała wraz z naturalnym pokarmem, wodą lub potrzebnym do życia powietrzem. Można jedynie próbować zminimalizować atak szkodliwych substancji. Aby zrobić to dobrze, musimy zaplanować miejsce naszego życia oraz sposób żywienia. Wszystko co nas atakuje obecnie sami sobie kupujemy, wyjątkiem jest powietrze które nas otacza.

 

Zdobycze cywilizacyjne nas zabijają

Korzystasz z samochodu ? Jeśli tak to jesteś jedną osobą z ponad miliarda które poruszają się autem i tym samym produkuje spaliny które każdego dnia wzbogacają już dość ciekawą mieszankę pyłów i gazów którymi oddychamy. Jeśli dodatkowo jesteś osobą zaradną i oszczędną to z pewnością wybór Twój padł na samochód z silnikiem na ropę. Twoja oszczędność i zaradność w powstrzymaniu pieniążków przed wyciekaniem w stronę dystrybutora z paliwem, drogo kosztuje nasze całe środowisko. Toksyny zawarte w spalinach z silników napędzanych olejem napędowym są znacznie groźniejsze od tych zawartych w benzynie. Oczywiście to nie tłumaczy w żaden sposób posiadaczy aut z silnikiem benzynowym. Dla środowiska i ludzi najlepiej było by gdyby samochody poruszały się o sile napędu który nic nie emituje do atmosfery i środowiska. Niestety na takie cuda przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Tymczasem trujemy środowisko w którym żyjemy i żyć będą nasze dzieci i wnuki.

 

Zalecenia lekarzy

Ogólnopolskie centrum medyczne przypomina o stałych i ważnych badaniach. Kontroluj swój stan zdrowia gdyż jak zwykle prewencja to najważniejszy punkt obrony każdego organizmu. Choroba wykryta wcześnie, ma większe szanse przegrać w starciu z lekarzami i nowoczesnymi lekami. Zdrowie jest najważniejsze dlatego stale badaj swoje zdrowie u profesjonalnych lekarzy.