\
Nasze środowisko

Planeta ziemia

Żyjemy na jednej planecie od milionów lat. Człowiek wraz z upływem czasu zmieniał swoje oblicze oraz predyspozycje które dostosowywały się do warunków w których żył dany osobnik. Ludzie to przedziwne organizmy. W zależności w jakich warunkach przyjdzie żyć danej osobie, to organizm tak dostosowuje się do naszych codziennych pracy by było nam łatwiej. Osoby pracujące fizycznie są mocniej zbudowane a osoby pracujące umysłowo mają inną posturę wynikającą z niniejszych obciążeń. Jedyne z czym sobie człowiek nie radzi to choroby oraz ochrona środowiska w którym żyjemy.

 

Ogólnopolskie centrum medyczne przypomina że żyjemy na planecie która jest zamkniętą sferą z własną atmosferą w której wszelkie zanieczyszczenia oraz gazy cieplarniane kumulują się w ograniczonej przestrzeni. Stały wzrost zanieczyszczenia oraz brak mechanizmów które oczyszczają powietrze z toksyn powoduje że to czym oddychamy stale pogarsza swoją jakość. Na domiar złego naturalne płuca naszej planety stale są wycinane. To dodatkowo przyśpiesza proces który zapoczątkował człowiek a natura przez miliony lat z tym walczyła.

 

Nasza planeta ziemia w początkowej formie była planetą wulkaniczną o bardzo wysokiej temperaturze. Gdy na ziemię trafiły asteroidy z wodą w postaci lodu, pod wpływem ciepła, lód roztopił się a następnie woda odparowała do atmosfery. Po schłodzeniu powstałej chmury, na powierzchnię planety spadł deszcz. Tak powstał naturalny proces który przez miliony lat chłodził naszą planetę. Jednak proces jaki wymieniłem powyżej był za słaby aby samodzielnie ochłodzić planetę. Natura w wodzie zapoczątkowała życie.

 

Naturalne zagłębienia w ukształtowaniu terenu stały się zbiornikami wodnymi. W nich zapoczątkowało się życie w postaci roślin oraz drobnoustrojów. To rośliny sprawiły że natura wygrała z wysoką temperaturą na naszej planecie. Przez kolejne miliony lat, drzewa lasy, krzewy oraz trawy filtrowały dwutlenek węgla z powietrza zamieniając go podczas procesu fotosyntezy na energię wykorzystywaną do rośnięcia i kwitnięcia.