\
Obieg toksyn w środowisku

Toksyny w środowisku naturalnym

Wszystko co nas otacza rośnie oraz żyje dzięki składnikom mineralnym oraz wodzie. Człowiek przez swoją działalność gospodarczą doprowadził do daleko idącej degradacji środowiska naturalnego. Po przez swoją ekspansję gospodarczą człowiek doprowadził do industrializacji przemysłu. Wszelkie manufaktury zanikały ustępując halom montażowym oraz automatycznej pracy. Jednak roboty i automaty potrzebują energii elektrycznej do działania. Bez tego życiodajnego impulsu nic się nie wydarzy. A człowiek odkąd odkrył że w naszym środowisku istnieje coś takiego jak elektryczność, postanowił produkować to z wszelkich kopalin które nadają się do spalenia i wytworzenia energii cieplnej która następnie jest przerabiana na prąd elektryczny.

 

Niestety podczas spalania paliw kopalnych powstają trujące związki oraz pyły i gazy które wraz ze spalinami są wyrzucane do środowiska przez komin. Wysokie stężenie toksyn miesza się z otaczającym nas powietrzem i im dalej od komina z którego uleciało tym mniejsze jego trująca siła. Jednak to oznacza że każdego dnia wszystkie fabryki skutecznie pogarszają jakość naszego powietrza przez dorzucanie spalin z kolejnych dni pracy fabryk i elektrowni.

 

Woda w obiegu

Ogólnopolskie centrum medyczne każe pamiętać że powietrze miesza się z chmurami czyli zawiesinami cieczy czyli wody naszego podstawowego daru dzięki któremu wszystko na ziemi żyje. Tak woda jest obecna w każdym żywym organizmie na naszej planecie. Bez wody nie ma życia, możemy to obserwować na sąsiadujących z naszą planetami które posiadają zasoby tej życiodajnej mieszanki chemicznej ale w formie zamarzniętej. Woda podczas parowania z powierzchni oceanu lub jeziora czy morza wiąże niektóre związki chemiczne zawarte w powietrzu. Gdy para wodna zacznie się gromadzić, ochładza swoją strukturę. W pewnym momencie dochodzi do uwolnienia zgromadzonej cieczy w chmurach i woda spada na powierzchnię ziemi w postaci deszczu. Jeśli ten deszcz zawiera szkodliwe związki chemiczne z powietrza znad jakiejś elektrowni to na pewno nie jest dobrym pomysłem podlewać tą cieczą rośliny które następnie chcemy zjeść.