\
Linkbulding

Jak zdobywać linki do własnych stron ?

Dobywanie wartościowych linków dla naszej strony to nie jest prosty kawałek chleba. Samo ocenienie czy dana strona jest nam przydatna to już lekki wysiłek a następnie jeszcze trzeba przekonać właściciela czy też redaktora danej witryny aby umieścił treść lub artykuł z naszym linkiem wychodzącym. Dlatego większość osób które trudnią się pozycjonowaniem poszukuje stale innych metod do budowania miejsc gdzie mogą pozyskiwać wartościowe linki do stron które pozycjonują. Takie działanie nazywa się budowaniem zaplecza pod pozycjonowanie stron. Jednak jest to trudna technika która ma na celu stworzenie wartościowego miejsca bez poświecenia dużych nakładów pracy, pieniędzy oraz czasu. Więc jak zdobywać linki ?

 

Katalogi stron internetowych

Wiele witryn internetowych działa na zasadzie darmowego dostępu do treści lub narzędzi. Dzięki temu stale mają duże grono odwiedzających internautów którzy poszukują darmowego i merytorycznego rozwiązania ich problemu czy też w celu pozyskania wiedzy. Jednak jak każda działalność, tak i strony internetowe generują koszty związane z utrzymaniem domeny, serwera, oraz generowaniem nowych pożytecznych treści które przyciągną internautów. Dlatego właściciele popularnych adresów internetowych w celu pozyskania dodatkowych funduszy, decyduje się na otworzenie katalogu stron internetowych. Taki katalog jest zazwyczaj wyposażony w formularze dzięki którym internauta za drobną opłatą może dodać informacje o swojej witrynie internetowej. Dzięki temu zyskuje pożyteczny link który nie tylko pozycjonuje jego witrynę ale również sprowadza dodatkowy ruch z tej witryny. Internauci, chodząc po witrynie często wpadają do katalogu stron internetowych i tam znajdują ciekawe linki do sklepów oraz witryn innych wydawców. Przy tym ognisku mamy kilka pieczeni. Z jednej strony pozyskujemy link dzięki któremu lepiej wyglądamy w wyszukiwarce internetowej. A z drugiej otrzymujemy wpis na popularnej stronie dzięki której pozyskujemy realny ruch. W ten oto sposób możemy łatwo i tani pozyskać nowych odwiedzających naszą witrynę.

 

Programy partnerskie w katalogach

W katalogach stron internetowych nie tylko możemy zamieszczać własne linki wraz z treścią opisową. Niektóre witryny organizują programy partnerskie dzięki którym każdy internauta może zarobić dodatkowe pieniądze polecając miejsca gdzie firmy i wydawcy stron internetowych mogą zamieszczać swoje linki pozycjonujące. To dobry sposób na generowanie dodatkowego pasywnego dochodu. Poświęcając każdego dnia po dwie godziny na propagowanie swoich linków partnerskich w internecie wśród osób zainteresowanych pozyskaniem dodatkowych wartościowych linków, możemy uzyskać dodatkowy pasywny dochód. Internet ma jedną wspaniałą cechę. Jak coś raz w nim zrobimy, będzie to dla nas pracować przez następnych kilka lat. Dlatego warto zainwestować odrobinę własnego czasu na zbudowanie dodatkowego zarobku na nasze wydatki. Życie stale drożeje, dlatego gotówki nigdy za wiele. Sprawdź dostępne programy partnerskie.