\
Blog jako narzędzie marketingu

Blog internetowy

W swoim czasie blog był nową technologią IT służącą do prowadzenia otwartego pamiętnika. Jest to odwrócenie znanej nam książki myśli czyli właśnie pamiętnika który jest skrywany przed całym światem. Bo to właśnie w nim skrywamy wszystkie nasze troski, myśli, obawy i radości oraz nadzieje. Internetowe blogi zawierają mniej intymnych myśli chociaż z postępem kultury to ta granica tabu stale się przesuwa. Nie mniej blogi internetowe stały się przydatnym miejscem do pozyskiwania linków do pozycjonowanych stron internetowych. Stały się częścią mechanizmu zwanego LinkBulding służącym do podnoszenia widoczności witryny w wynikach wyszukiwarek.

 

Dziś, blogi zostały wchłonięte przez firmy w postaci wsparcia marketingowego. Z poczciwego pamiętnika zrobiono narzędzie marketingu internetowego. Dziś na blogu zamieszcza się odpowiednio spreparowane treści komercyjne które mają służyć przede wszystkim robotom sieciowym. Oznacza to że posiadają one odpowiednią liczbę artykułów, każda treść jest długa i wsparta multimediami co zwiększa jej wartość merytoryczną. Oczywiście, blogi są odpowiednio wewnętrznie podlinkowane. To daje im lepszą rozpoznawalność i widoczność w wyszukiwarkach. Wewnętrzne linkowanie jest niezmiernie ważne. Jeśli samemu nie linkujemy do jakiejś podstrony to tym bardziej trudno uwierzyć w linki przychodzące z zewnątrz.

 

Oczywiście treść nie jest zbudowana tylko pod roboty sieciowe. Treść musi być czytelna i ułożona zgodnie z podstawowymi zasadami gramatyki. Dzisiejsze roboty sieciowe pobierają stronę i zapisują ją w historii wyszukiwarki. Następnie bardzo silne serwery oceniają witrynę i wszystkie treści które się na niej znajdują. Na koniec wydają ocenę dla każdej podstrony a następnie dla strony głównej. Dlatego ważne jest dbanie o wszystkie aspekty dobrej budowy witryny internetowej aby zaspokoić ludzi oraz roboty sieciowe.

 

Pamiętaj, jeśli jesteś budowniczym witryny internetowej i zamierzasz na niej zarabiać dziś, jutro i w przyszłości. Jeśli raz coś zrobisz i zamieścisz to w internecie jako swoją własną witrynę. To będzie to dla Ciebie generowało możliwości zarobku w najbliższej przyszłości, do momentu aż zaprzestaniesz utrzymywać serwer i domeny na których pracowałeś. Bo jeśli raz coś zamieścisz dobrze zrobionego w internecie, i umiejętnie wykorzystasz wytworzony w ten sposób potencjał, możesz zyskać stałe dodatkowe źródło dochodu pasywnego. Pomyśl o tym zanim odejdziesz od komputera, włączysz telewizor i wygodnie się ułożysz na kanapie na następne cztery do sześciu godzin.