\
Ruch i opieka medyczna

Zdrowie

Z tym zdrowiem jest tak że jak dopisuje to jest wszystko dobrze. Jednak gdy zaczynamy chorować lub co najgorsze złapiemy jakąś egzotyczną chorobę to może dojść do poważnych powikłań. Dlatego też należy dbać o nasze kruche zdrowie. Pierwszym krokiem do kłopotów jest złe odżywianie się. To właśnie wraz z pożywieniem dostarczamy naszemu organizmowi ważnych i cennych minerałów z witaminami. To te mikroelementy wzbogacają nasz organizm i wyposażają naturalny mechanizm obronny jakim są przeciwciała. A odpowiednia żywność musi pochodzić ze zdrowych upraw które są prawidłowo nawożone. Nie każdy rolnik stosuje prawidłowe metody nawożenia. Wielu idzie drogą na skróty. Gdy nie mają własnego nawozu, zamiast kupić drogi naturalny nawóz krowi to stosują tańszy osad z oczyszczalni ścieków komunalnych. W tych osadach są resztki detergentów oraz innych chemikalii które zostały wpuszczone z różnych domów i miejsc pracy. Przez osobę która chce iść na skróty, właśnie takie szkodliwe związki chemiczne trafiają do naszej żywności.

 

Ruch

Samą żywnością człowiek nie żyje. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest ruch. Czyli obecne uprawianie sportu o niektóre osoby uważają że sięganie po kolejną paczkę czipsów to jest wysiłek fizyczny który spełnia formę ruchu który oni muszą uprawiać. Także do zdrowej żywności trzeba dołożyć zdrowy ruch. Takiego ruchu należy zażywać na przedmieściach. W miastach niestety lepiej nie biegać i nie jeździć intensywnie na rowerze bez maski z filtrem. Zanieczyszczenie powietrza niestety jest kilkukrotnie przewyższone w wielu miejscach naszego kraju. Dlatego należy z uwagą dobierać miejsca gdzie spędzamy aktywnie czas na wysiłku fizycznym czyli uprawianiu sportu dla zdrowia.

 

Opieka medyczna

Kolejnym z ważniejszych elementów tej układanki zdrowego życia jest odpowiednia opieka medyczna. Gdy będziemy zażywać zdrowia poprzez ruch i odpowiednio przygotowane zdrowe pożywienie oraz będziemy pod stałą dobrą opieką tego samego lekarza to z pewnością nasze zdrowie będzie długo się nas trzymać.