\
Oryginalne treści na stronie

Oryginalna treść na stronie internetowej

Wiadomo że lenistwo jest silniejsze od mozolnej pracy. Każdy woli leżeć na kanapie i nie robić nic lub tylko oglądać telewizję szczególnie w zimowe i jesienne wieczory. Ale w ten sposób nie zapewnimy sobie i swojej rodzinie pieniędzy na przeżycie. Dlatego odpowiedzialni ludzie starają się zbudować coś co przynosi im pieniądze lub sumiennie pracują.

 

Budując własną stronę internetową pod zarobki, powinniśmy skupić się na oryginalnych treściach gdyż tylko one pozwolą nam się wybić przed konkurencję. W przypadku stron na których są identyczne treści, dochodzi do tak zwanego kanibalizmu odwiedzin. Internauta wchodząc na daną witrynę i widząc że tutaj jest treść którą przeczytał na witrynie która jako pierwsza pojawiła się w wynikach wyszukiwania z pewnością zamknie stronę i nigdy już na nią nie wróci. A teraz odwróćmy tą sytuację. Internauta przeszukał już pierwsze trzy lub cztery podstrony zwrócone przez wyszukiwarkę i trafia na Twoją witrynę na której widzi treść której wcześniej jeszcze nie czytał, a w dodatku widzi świeże spojrzenie na problem. To z pewnością zachęci internautę do przeczytania wszystkich interesujących go podstron oraz do polecania witryny innym internautom. Czy widzisz jaki efekt generują obydwa zachowania ? Teraz zastanów się czy naprawdę warto leżeć przed telewizorem lub grać na komputerze czy też tablecie lub komórce. Czy może lepiej spożytkować ten czas na tworzenie unikalnych treści co czyni je również oryginalnymi.

 

Strona jako narzędzie marketingu

Witryna internetowa to miejsce gdzie przychodzą odwiedzający ją internauci. Dawniej by czegokolwiek się dowiedzieć trzeba było pisać listy lub osobiście pojawić się w danym miejscu. Wraz z pojawieniem się telefonów świat przyśpieszył, bo oprócz plotkowania, telefon umożliwiał wymianę informacji między klientem a firmą. Brak konieczności odwiedzania sklepu czy też oczekiwania na odpowiedź listowną, przyśpieszył obrót gospodarczy na całym świecie. Internet to kolejny skok technologiczny dzięki któremu możemy o dowolnej porze wysłać maila do wielu miejsc i czekać aż przyjdzie odpowiedź zwrotna następnego dnia gdy my będziemy odsypiać nocną pracę. Teraz większość informacji zamieszcza się na stronach internetowych i to kolejny powód przyśpieszenia gospodarki. Czasami jak nie mogę spać, siedzę wieczorami i czytam oferty różnych firm z dziedzin które mnie interesują. Analizuję i porównuję dlatego wybieram oferty które są najbardziej dopasowane do moich potrzeb. Dlatego też strony internetowe stały się narzędziem marketingu. Tym bardziej należy dbać o unikalne treści które są na nich zamieszczane. Przy powielonej treści artykułów nie osiągniemy takiego zainteresowania jak przy unikalnych tekstach.

 

Budując stronę planujesz długotrwałe zarobki

Jeśli zadajesz sobie trud budowy strony internetowej to z pewnością nie jest to kaprys na który musisz przecież wyłożyć odrobinę pieniążków. W końcu domena, serwer oraz dobry skrypt z fajną grafiką kosztują kilka ładnych tysięcy. Samą domenę możemy otrzymać nawet za darmo ale serwer, grafikę i porządny skrypt muszą swoje kosztować. Jeśli weźmiemy darmowe usługi to z pewnością nie będą one najwyższej klasy a to sprawi że nie będziemy mogli stabilnie planować zarobków z internetu. A przecież budując witrynę i poświęcając swój czas chcesz budować stały długotrwały dochód dzięki któremu poluzujesz swoje finanse domowe. Dlatego też ważnym jest aby treści które publikujesz na swojej stronie były naprawdę oryginalne. Metoda kopiuj wklej jest najszybszą metodą do utracenia własnego czasu i braku odwiedzających. A to właśnie odwiedzający napędzają późniejsze zyski. W końcu strona internetowa która nie jest odwiedzane tak naprawdę nie przynosi dochodów.