\
Przyszła kolejna zima

Zimowy okres

Przyszły kolejne zimowe miesiące które dostarczą wielu pacjentów lekarzom pierwszego kontaktu. Teraz odwiedzanie budynków publicznej służby zdrowia graniczy z lekceważeniem własnego zdrowia. Właśnie dlatego tak doskonale w tym czasie rozwija się rynek leków dostępnych w aptece bez recepty. Ludzie nie chcą chodzić do wylęgarni chorób jakimi są publiczne budynki służby zdrowia. Wolą zaufać reklamom i środkom których skład jest jedynie podawany do informacji a nie jest diagnozowany ani nikt nie sprawdza czy może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Gdyby Polska posiadała wysokiej jakości służby medyczne moglibyśmy żyć naprawdę długo. I proces podnoszenia granicy wieku emerytalnego miałby podstawy by istnieć, a tymczasem wiek ludzi tylko nieznacznie się wydłużył a umieramy dalej w młodym wieku.

 

Szczególnie teraz jesteśmy narażeni na dodatkowe choroby przekazywane przez innych ludzi w drodze mijania się w komunikacji miejskiej czy też w marketach. Takie duże miejsca które gromadzą duże ilości nieodpowiedzialnych chorych są wylęgarniami pandemii. Uczestniczenie w tak dużej wymianie zarazków w dużych skupiskach chorych doprowadza służbę zdrowia na skraj wytrzymałości. Nowe szczepy starych chorób nie reagują już na terapie które do tej pory były znane i stosowane z powodzeniem. Mutacja wirusów jest faktem a człowiek podąża za ich rozwoje. Puki co nie posiadamy innej broni jak defensywnej której używamy w obliczu zagrożenia a nie posiadamy broni przeciwdziałającej z wyprzedzeniem.

 

Polacy palą w piecach

Wraz z kolejną zimą wzrasta zużycie węgla w domowych gospodarstwach. W lecie zazwyczaj pali się w piecu drewnem gdyż trzeba tylko zagotować wodę lub ugotować jedzenie. W ziemie trzeba utrzymać dodatnią temperaturę w domu i walczyć z miejscami które szybko wytracają nasze ciepło. Najczęściej takimi miejscami są okna i niestety tutaj nic się więcej nie da zdziałać. Obecna technologia nie pozwala nam ograniczyć ucieczki ciepła przez szyby których nie da się ocieplić. Dlatego aby utrzymać optymalną temperaturę w mieszkaniu stosujemy masywniejsze i bardziej kaloryczne w energię paliwa. W ziemie stosujemy węgiel gdyż rzadziej musimy uzupełniać paliwo w piecu oraz wytwarza on z kilograma znacznie więcej energii cieplnej niż drewno. Problemem jest zła forma spalania paliwa przez co tworzone są pyły które przenikają do ludzkich płuc i krwi tworząc niebezpieczne schorzenia które skracają nasze życie czasem o kilka ładnych lat. To powinno uświadamiać ludzi którzy posiadają własne domy aby inwestowali w elektrownie słoneczne oraz wiatrowe dzięki którym ograniczą emisją pyłów podczas spalania paliw kopalnych.